PRL

PRL

PRL

Bazar przyciąga wielu miłośników minionej epoki. Przeważają wśród nich kolekcjonerzy wszelkich przedmiotów charakterystycznych dla PRL-u. Znaleźć tu można bardzo wiele zupełnie niepowtarzalnych, ale także całkiem typowych rzeczy z tego okresu. Począwszy od pocztówek i znaczków, poprzez ubrania i meble, po nikomu niepotrzebne różnego rodzaju bibeloty.probkli kubków Dużą popularnością cieszą się pocztówki i znaczki, które czasem mają dużą wartość kolekcjonerską. Meble z tej epoki również są coraz chętniej kupowane przez odwiedzających.

Zresztą w ciągu ostatnich kilku lat widać wzrost popularności tą epoką. Współcześni projektanci mebli często wzorują się na tych wykonanych w PRL-u. Jednak takie nowe meble są dosyć drogie, a na bazarze można znaleźć bardzo dobrej jakości fotele, krzesła czy szafki. Taki fotel, po wymianie tapicerki, może być niezwykłą ozdobą domu lub mieszkania. Z tego okresu można też znaleźć wiele banknotów i monet. Jak na razie nie są to zbyt wartościowe przedmioty, jednak nigdy nie wiadomo czy za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat, takimi się nie staną.

Na wielu stoiskach dostać także można sprzęt elektroniczny z tamtej epoki. Oprócz tego znaleźć można bezcenne dokumenty, ulotki propagandowe czy stare magazyny. Są to przedmioty szczególnie poszukiwane przez kolekcjonerów.

Artykuł napisany przez: